سریال‌های مارول | بهترین ترتیب تماشا

سریال‌های مارول از اونجایی که در شبکه های مختلف پخش میشه شاید سخت باشه برای همه تا بفهمن از کجا شروعش کنن تا چیزی براشون اسپویل نشه و یا گیج نشن… برای همین در ادامه پست دنیای سینمایی مارول که قولش رو داده بودم بهترین ترتیب تماشای سریال های مارول رو هم میگم.

ردیفنام سریالفصل / اپیزود
۱Marvel's Agent CarterSeason 1
۲Marvel's Agent CarterSeason 2
۳Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 1
۴Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 2 / Episodes 1-19
۵Marvel's DaredevilSeason 1
۶Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 2 / Episodes 20-22
۷Marvel's Jessica JonesSeason 1
۸Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 3 / Episodes 1-10
۹Marvel's DaredevilSeason 2
۱۰Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 3 / Episodes 11-22
۱۱Marvel's Luke CageSeason 1
۱۲Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 4 / Episodes 1-15
۱۳Marvel's Iron FistSeason 1
۱۴Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 4 / Episodes 16-22
۱۵Marvel's The Defenders
Season 1
۱۶Marvel's InhumansSeason 1
۱۷Marvel's The Punisher
Season 1
۱۸Marvel's RunawaysSeason 1
۱۹Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 5 / First half
۲۰Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.Season 5 / Second Half
۲۱Marvel's Jessica JonesSeason 2

فکت های ترتیب

Marvel’s Agent Carter Season 1

سریال‌های مارول رو با پگی کارتر محبوب شروع میکنیم همون معشوقه کاپیتان آمریکا که در سال ۱۹۴۰ رخ میده و در واقع ادامه ماجرای فیلم Captain America: The First Avenger هستش و ماجراجویی پگی کارتر بعد از مفقود شدن کاپیتان آمریکا و تأسیس «شیلد» رو روایت میکنه.

Marvel’s Agent Carter Season 2

فصل دوم این سریال ماجراجویی های MCU در سال ۱۹۴۰ رو ادامه میده و پرونده این بخش از این دنیا رو میبنده.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 1

فصل اول Agents of S.H.I.E.L.D. درست بعد از اتفاقات فیلم Marvel’s The Avengers و Iron Man 3 اتفاق میافته و مشخص میکنه که اون طور که تصور میکردیم مامور کولسون در فیلم انتقام جویان نمرده… و بر اساس فیلم Captain America: Winter Soldier، «هایدرا» گروه اصلی ضد قهرمان در این سریال در قسمت ۱۶ میشه…

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 2 / Episodes 1-19

فصل دوم درست از همانجایی که در فصل ۱ پایان یافت شروع میشه، جایی که کولسون و تیمش تصمیم میگیرن که «شیلد» رو از نو بسازن و «هایدرا» رو شکست بدن، ۱۹ اپیزود اول درست قبل از اتفاقات فیلم Avengers: Age of Ultron می باشد.

Marvel’s Daredevil Season 1

اگر چه در فصل اول این سریال بعد از فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 ساخته شده ولی خودش رو پشت فیلم Marvel’s The Avengers قرار میده. کل این فصل به موضوع «حادثه نیویورک» اشاره دارد. و اشاره به حمله Chitauri که برای اولین بار همه ابرقهرمانان فیلم را دور هم جمع کرد.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 2 / Episodes 20-22

سه قسمت نهایی این فصل اتفاقات فیلم Avengers: Age of Ultron را دنبال می‌کند، که در آن «کولسون» در پشت پرده به «نیک فیوری» کمک می کند. این قسمت ها همچنین «Inhumans» را معرفی می کند.

Marvel’s Jessica Jones Season 1

این سریال زیاد از ماجراهای فصل ۱ سریال «دردویل» فاصله ندارد، و یک کاراکتر در دو سریال حضور دارد، در حالی که این سریال بعد از فیلم Avengers: Age of Ultron بوده است ولی حمله به «Sokovia» دخلی در فیلمنامه آن ندارد.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 3 / Episodes 1-10

فصل ۳ در ادامه فصل ۲ پیش میرود و دنیای سینمایی مارول در این فصل تفاوتی ندارد. و سریال همچنان از شبکه نتفلیکس جدا است.

Marvel’s Daredevil Season 2

با فاصله‌ی کمی از فصل اول، «دردویل» برمیگرده و با معرفی «پانیشر» تاثیر مهمی روی دنیای سینمایی مارول به روش خودش میزاره. با اینکه سریال بعد از وقایع Avengers: Age of Ultron ساخته شده ولی تاثیری روی اون نداره.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 3 / Episodes 11-22

همچنان در ادامه این فصل از سریال هیچی در دنیای سینمایی مارول تغییر نکرده است.

Marvel’s Luke Cage Season 1

بعد از معرفی «لوک کیج» در فصل اول سریال Marvel’s Jessica Jones، او حالا سریال خودش را دارد. «کلر تمپل» بعد از نقش آفرینی در سریال های Marvel’s Jessica Jones و Marvel’s Daredevil در این سریال به نقش اصلی زن تبدیل میشه در واقع او یک نخ است که این قطعه از جهان را در کنار هم نگه می دارد.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 4 / Episodes 1-15

خیلی مهمه که بدونید این فصل از سریال ماجراهای فیلم Doctor Strange رو دنبال میکنه، که عرفان یا همون جادوی خودمون رو به دنیای سینمایی مارول اضافه میکنه، این فصل تاثیر گرفته از سریال Marvel’s Agent Carter و فیلم Captain America: Civil War است.

Marvel’s Iron Fist Season 1

مانند بقیه سریال های نتفلیکس مارول این سریال زیاد با خط داستانی Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. پیش نمیرود. هرچند این سریال آخرین سریال قبل از سریال Marvel’s The Defenders می باشد.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 4 / Episodes 16-22

اپیزودهای آخر فصل ۴ از هم متمایز است زیرا بخشی از آن در یک جهان “چه می شود اگر…” قرار گرفته است ، که یک شبیه سازی واقعیت مجازی بود.

Marvel’s The Defenders

«مدافعان» نقطه اوج نمایش های نتفلیکس مارول است که «جسیکا جونز»، «دردویل»، «آیرون فیست» و «لوک کیج» با هم متحد میشوند. این در اصل یک ماجراجویی «Avengers» مانند در سطح خیابان است. در حالی که داستانهایی را که در نمایش نتفلیکس گفته می شود جلو می برد، تأثیر آن به همین جا ختم می شود.

Marvel’s Inhumans Season 1

«Inhumans» اولین بار در فصل دوم Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D معرفی شدند، این سریال خانواده سلطنتی را پس از ورودشان به زمین را دنبال می کند.

Marvel’s The Punisher

اولین بار «پانیشر» رو در فصل دوم Marvel’s Daredevil دیدیم، بعد از اون «فرنک کسل» سریال خودش را بعد از سریال Marvel’s Inhumans و فیلم Thor: Ragnarok ادامه میدهد.

Marvel’s Runaways Season 1

این سریال از شبکه Hulu پخش میشه که به نظر نمیرسه با بقیه سریال ها و فیلم های مارول تداخلی داشته باشه، هرچند یکی از کاراکترهای این سریال به اسم «تینا مینرو» در کامیک ها از اعضای «دکتر استرنج» هستش.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 5 / First half

این فصل از این سریال به دو قسمت تقسیم می‌شود که دو داستان مختلف رو روایت میکنه. بخش اول اکثر افراد گروه رو به فضا میفرسته و متاسفانه هیچ برخوردی با «Thor» و یا «Guardians of the Galaxy» ندارند.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. Season 5 / Second Half

در بخش دوم فصل ۵ سریال طوری پیش میره که میتونه سریال رو تموم کنه جایی که کاراکتر های اصیل اون در ۱۰۰ قسمت «لئو فیتز» و «جما سیمنز» با هم ازدواج می کنند. این بخش از فصل بعد از وقایع فیلم Black Panther ساخته شده است، اما تاثیری در سریال ندارد.

Marvel’s Jessica Jones Season 2

بعد از وقایع سریال Marvel’s The Defenders، حالا «جسیکا جونز» به یک قهرمان مشهور در شهر نیویورک تبدیل می‌شود. گرچه این فصل بعد از فصل اول سریال Marvel’s The Punisher ساخته شده ولی همپوشانی های زیادی بین این دو سریال وجود ندارد.

MCU در تلویزیون فاصله خیلی زیادی تا تموم شدن داره…

باید به این توجه کرد که در حال حاضر که من این پست رو آماده میکنم و مینویسم سریال های خیلی زیادی رو هنوز ندیدم فصل های جدید تری از هر کدوم این ها اومده که من هنوز ندیدم و سریال های خیلی جدیدی از کاراکترهای اصلی MCU معرفی شدند که هنوز به موعد پخش اون ها نرسیدیم، سعی میکنم با دیدن و پخش شدن هر کدوم از اون ها این پست رو بروزرسانی کنم.

این مطلب برای شما مفید بود؟

ستاره چپ به معنای کم‌ترین و ستاره راست به معنای بیشترین امتیاز است، شما به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

اگه این مطلب برای شما مفید بوده...

من رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

متأسفم که این مطلب براتون مفید نبوده...

سعی میکنم مطالب بهتری پست کنم...

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *